четвер, 22 грудня 2016 р.

Професія

Слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів категорії «С»
http://izmptusp.ucoz.ru/_si/0/s86089524.jpg

На сьогоднішній день величезна кількість автомобілів буквально заполонило вулиці нашої країни. Щоб цей величезний автопарк постійно міг перебувати в справному стані, необхідна спеціальна служба по діагностиці несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсарі, як правило, тільки чоловіки. У завдання автослюсаря входить, насамперед, виявлення несправності в автомобілі, загальна оцінка стану машини, а також подальший ремонт, регулювання і налагодження механізмів автомобіля.

Історія професії
http://izmptusp.ucoz.ru/_si/0/s33036568.jpg 
У міру того як розвивався автотранспорт, все більше виникала необхідність у фахівцях, які б могли стежити за справним станом автомобіля, а також вміти усувати неполадки. У другій половині XX століття постійне зростання числа автомобілів і ускладнення механізмів неминуче призвели до необхідності створення такої професії, як автослюсар. Це фахівець широкого профілю, яка досконало повинен розбиратися в технічному пристрої будь-якого механізму автомобіля. 

Важливість професії "Автослюсар"
http://izmptusp.ucoz.ru/_si/0/s90396475.jpg

Від роботи автослюсаря залежить надійна робота Вашої машини. Автослесарь повинен проводити контроль технічного стану Вашого автомобіля і при необхідності проводити своєчасний ремонт Вашого авто. Також до обов'язків автослюсаря входить проведення сезонного обслуговування автомобілів та їх шиномонтаж. При установці запасних частин Вашого автомобіля, автослюсар несе відповідальність за їх правильну установку, тому що від цього залежить Ваша безпека та безпека Ваших близьких.

Професія автослюсаря передбачає певну відповідальність, яка покладається на нього за невиконання обов'язків. Відповідальність також передбачається за серйозні порушення дисципліни, як виробничої, так і трудової. При виконанні ремонту автомобіля, автослюсар повинен обов'язково дотримуватися правила, які стосуються техніки безпеки, і дотримуватися певних інструкцій.

Опис професії
http://izmptusp.ucoz.ru/_si/0/s33728504.jpg

Автослюсар займається ремонтом і технічним обслуговуванням автомобілів. У процесі діагностики він визначає потребу машини в ремонті.

У великих автосервісах автослюсарі спеціалізуються за напрямками. Одні займаються техобслуговуванням і ремонтом ходової частини, інші - діагностикою, треті ремонтують коробки передач. У маленьких майстернях, де немає можливості тримати великий штат співробітників, один автослюсар виконує різні види робіт.

Професійне навички набуваються і відточуються на практиці.

Види діяльності

- ремонт автомобілів, машин.

Місце роботи
http://izmptusp.ucoz.ru/_si/0/s73417187.jpg

- автосервіси;

- промислові підприємства;

- компанії, що здійснюють вантажоперевезення.

Професійні навички

- знання конструктивних особливостей машин, автомобілів;

 - діагностика;

 - ремонт;

 - уміння розбиратися в технічній документації;

 - шиномонтаж.

Професія інтегрована, поєднує у собі дві професії:
"Слюсар з ремонту автомобілів" 
Професія – 7231.2 Слюсар з ремонту автомобілів
Кваліфікація – 1-2 розряди
Кваліфікаційні вимоги до 1 розряду
Повинен знати:
основні прийоми виконання робіт з розбирання окремих простих складових одиниць; призначення і правила застосування слюсарних інструментів і  контрольно – вимірювальних приладів, що використовуються; найменування і маркування металів, мастил, палива, гальмової рідини, миючих засобів.
Завдання та обов’язки:
виконує роботи з розбирання простих складових одиниць і агрегатів автомобілів,  очищення  від бруду, миття після розбирання складових одиниць і агрегатів автомобілів, зачищення заусенців, прогін різьблення, свердління отворів, змащення деталей. Бере участь у ремонті під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.
Кваліфікаційні вимоги до 2 розряду
Повинен знати:
основні відомості про будову автомобілів;  порядок складання простих складових одиниць; прийоми ізолювання та паяння проводів; способи виконання кріпильних робіт та обсяги першого технічного обслуговування; призначення і правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювальних приладів; основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; призначення і застосування охолоджувальних і гальмових рідин, мастил і палива; правила застосування і користування пнемо- і електроінструментом; основні відомості  про систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості; основи електротехніки і технології металів у обсязі виконуваної роботи; правові та організаційні основи безпеки праці; основи безпеки праці в галузі; пожежної безпеки, електробезпеки, гігієни праці, виробничої санітарії, питання проходження медичних оглядів; надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках, охорони навколишнього середовища; класифікацію, фізико-хімічні, механічні, технологічні властивості, маркування та галузь застосування металів, сплавів, діелектриків, паливно-мастильних матеріалів; основні правила читання креслень, загальні поняття про збірні креслення, робочі креслення на виготовлення деталей, технічні виміри, загальні відомості про схеми;
основи електростатики, постійний струм, електромагнетизм, змінний струм, трансформатори, електричні машини, правила користування електровимірювальними приладами; поняття про допуски та посадки, правила та порядок користування інструментами та приладами для виміру лінійних і кутових величин, оптичними, пневматичними та електричними приладами;основи машинознавства – відомості з теоретичної механіки, опору матеріалів, деталей  машин, теплотехніки, гідравліки, аеродинаміки; сучасні моделі економіки, товар, гроші, їх функції та властивості, матеріальне виробництво, ринок і умови його функціонування , мікроекономіку, фонди підприємства, національний прибуток; поняття та ознаки правової держави; Конституційні основи України; цивільне право і відносини, що ним регулюються; захист господарчих прав та інтересів; розгляд господарчих спорів; адміністративний проступок і адміністративну відповідальність; правову охорону природи; загальні основи галузевої економіки і підприємства; економічну, фінансову і комерційну діяльність підприємства; використання інформаційних та комп’ютерних технологій для автоматизації виробництва;  системи управління на основі комп’ютерних технологій.
Завдання та обов’язки:

виконує роботи з розбирання  вантажних та легкових  автомобілів, (окрім спеціальних і дизельних), автобусів з кількістю посадочних місць для пасажирів до 22, причепів, напівпричепів і мотоциклів. Здійснює ремонт, складання простих з’єднань і складових одиниць  автомобілів із заміною окремих частин і деталей. Знімає та встановлює просту освітлювальну арматуру, ізолює та паяє проводи. Виконує кріпильні роботи за регламентом робіт першого технічного обслуговування, усуває виявлені дрібні несправності. Виконує слюсарну обробку деталей за 12 – 14  квалітетами із застосуванням слюсарного інструменту і контрольно – вимірювальних приладів. Виконує роботи середньої складності з ремонту  і збирання автомобілів під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.